Skip to content
تاریخ: 1401/01/07       |      
دسته: ,       |      
نویسنده: تولید محتوا افضلی وردپرس

در مقاله آموزش فرم تماس 7 وردپرس نحوه ساخت فرم تماس با ما در وردپرس را آموزش می‌دهیم و همچنین توضیح می‌دهیم که چطور می‌توان در وردپرس فرم ساخت. منظور از فرم، بخشی است که کاربران بتوانند با واردکردن اطلاعات در آن، اطلاعاتشان را به ما بفرستند یا با سایت تعامل برقرار کنند.

فرم تماس نمونه‌ای از فرم‌هاست که در آن، کاربران اطلاعاتی را به ما ارسال می‌کنند (مثلاً برای ما نقد و پیشنهادی می‌نویسند) اما در فرم‌هایی مثل فرم محاسبه قیمت، کاربران می‌توانند با سایت تعامل برقرار کنند. در فرم محاسبه قیمت، می‌توان قیمت کالا  یا هزینه خدماتی که در سایت ارائه می‌شود را به صورت خودکار محاسبه کرد.

البته در این مقاله، بحث ما بیشتر درباره ساخت فرم تماس با افزونه فرم تماس 7 وردپرس است، افزونه‌ای که شاید بهترین افزونه ساخت فرم تماس باشد، اما به موارد دیگر هم اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت.

 

آموزش فرم تماس 7 وردپرس

در این بخش، نحوه ساخت فرم تماس با افزونه فرم تماس 7 را آموزش می‌دهیم. قبل از اینکه بتوانید فرم تماس بسازید، باید افزونه‌ای برای این کار نصب کنید. در اینجا ما یکی از بهترین افزونه‌های ساخت فرم تماس وردپرس یعنی افزونه فرم تماس ۷ را انتخاب کرده‌ایم. برای نصب این افزونه کافی است در مخزن وردپرس عبارت «فرم تماس» را جستجو کنید؛ در نتایج جستجو افزونه‌ای را خواهید دید با ۵.۰۰۰.۰۰۰ نصب فعال؛ این افزونه همان افزونه فرم تماس 7 است. با فشردن دکمه نصب افزونه را نصب کنید. اگر در نصب افزونه مشکل داشتید، از مقاله «نحوه نصب افزونه در وردپرس» کمک بگیرید.

آموزش فرم تماس 7 وردپرس

بعد از نصب افزونه فرم تماس و فعال‌کردن آن، یک بخش به منوی کناری پیشخوان سایت شما اضافه می‌شود به نام «فرم تماس». اگر روی این بخش کلیک کنید، می‌توانید فرم‌هایی که با کمک افزونه فرم تماس ۷ ساخته‌اید، ببینید. همچنین، می‌توانید فرم تماس جدیدی بسازید.

نحوه نصب کانکت فرم 7 در آموزش فرم تماس 7 وردپرس

ساخت فرم تماس با افزونه فرم تماس 7

ساخت فرم تماس در افزونه فرم تماس ۷ بسیار ساده است چراکه تقریباً همه کارها از قبل انجام شده است! برای ساخت فرم تماس با ما، از منوی کناری وارد بخش فرم تماس شوید، در صفحه بازشده روی دکمه «افزودن جدید» کلیک کنید. با این کار، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن، تنظیمات مربوط به ساخت فرم تماس وجود دارد.

تنظیمات پیش‌فرض این افزونه درست است و معمولاً نیاز به کار خاصی ندارد. اما اگر خواستید، می‌توانید هر بخش را طبق سلیقه خود عوض کنید.

ساخت فرم تماس با افزونه فرم تماس 7

در این قسمت، ابتدا باید عنوانی برای فرم تماس خود انتخاب کنید؛ مثلاً می‌توانید عنوان «تماس با ما» را بنویسید. در بخش پایینی، یک سری متن مشاهده می‌کنید که به آن‌ها کاری نداشته باشید. عباراتی که در اینجا، به زبان فارسی نوشته شده‌اند، همان عباراتی هستند که کاربر در فرم تماس مشاهده خواهد کرد. مثلاً در بالای فیلد خالی که کاربر باید نامش را بنویسد، عبارت «نام شما» را مشاهده خواهد کرد. اگر بخواهید می‌توانید تمام این موارد را به‌دلخواه خود، تغییر دهید. مثلاً به‌جای «نام شما»، بنویسید «نام خود را وارد کنید» یا هر تغییر دیگری. وجود علامت ستاره در هر بخش، نشانگر این است که پرکردن این بخش اجباری است.

آموزش ساخت فرم تماس با افزونه فرم تماس 7

اگر می‌خواهید گزینه جدیدی به فرم تماس خود اضافه کنید، می‌توانید از منوی بالایی استفاده کرده و گزینه جدیدی اضافه کنید. مثلاً می‌توانید فرم کشویی درست کنید و از کاربر بخواهید، انتخاب کند که فرم تماس او خطاب به کدام‌یک از مدیران سایت است.

برای ساخت منوی کشویی در افزونه فرم تماس ۷ وردپرس، از منوی بالایی گزینه «فهرست پایین‌افتادنی» را انتخاب کنید. در این بخش، گزینه‌هایی که می‌خواهید در منوی کشویی وجود داشته باشد، بنویسید. دقت کنید که فقط گزینه‌ها را اینجا بنویسید و هرکدام را هم در یک سطر جداگانه. حالا دکمه گذاشتن برچسب را بزنید.

مراحل گام به گام نصب افزونه فرم تماس با ما

با زدن دکمه گذاشتن برچسب، یک کد درج می‌شود. کدی که درج می‌شود را در جایی که می‌خواهید قرار دهید و بعد در بالای آن متن دلخواه خود را بنویسید. این متن را باید بین دو عبارت لیبل قرار دهید. مثلاً بنویسید: <label> پیام شما مربوط به کدام‌یک است؟ </label>.

تنظیمات افزونه ایجاد فرم تماس با ما- آموزش فرم تماس 7 وردپرس

در انتها، دکمه ذخیره را بزنید. اکنون فرم تماس شما ذخیره شده و آماده استفاده است. بعد از درج فرم تماس که در مرحله بعد آموزشش می‌دهیم، فرم شما به این شکل نمایش داده می‌شود:

تنضیمات نصب افزونه فرم تماس7

یاداوری:افزونه رایگان فاکتور پپرو PeproDev یک افزونه صدور فاکتور رایگان است که بسیار کاربردی بوده و از مخزن وردپرس به‌سادگی قابل دانلود است. با جستجوی نام این افزونه می‌توانید آن را از مخزن وردرپرس دانلود کنید. این افزونه با زبان فارسی کاملاً سازگار است و قابلیت ویرایش ظاهر فاکتورها را دارد.

 

درج فرم تماس در سایت

در مرحله قبل یاد گرفتیم چطور فرم تماس بسازیم، در این مرحله نحوه درج فرم تماس در برگه یا صفحه‌ای از سایت را آموزش می‌دهیم. برای اینکه فرم تماسی را که در مرحله قبل ساختید در برگه‌ای از سایت خود درج کنید دو راه دارید:

۱. استفاده از کد کوتاه (Shortcode)

برای درج فرم تماس با استفاده از کد کوتاه، باید کد یک خطی فرم را کپی کنید و در برگه قرار دهید. به زبان ساده، فقط کافی است این کد را Copy کنید و در برگه Paste کنید و بعد دکمه انتشار را فشار دهد. این کد در همان صفحه ویرایش فرم تماس، نوشته شده است.

استفاده از کد کوتاه (Shortcode) در فرم تماس 7 وردپرس

اگر وارد بخش فرم‌های تماس هم بشوید، می‌توانید این کدهای کوتاه را ببینید و کپی کنید.

استفاده از Shortcode در تنظمیات افزونه فرم تماس 7 برای درج فرم تماس در سایت

۲. درج کد با بلوک فرم تماس

این روش زمانی قابل‌استفاده است که از ویرایشگر گوتنبرگ (بلوک) استفاده کنید. برای درج فرم تماس در ویرایشگر بلوک، دکمه + در بالای سمت راست را بزنید یا علامت / (اسلش) را تایپ کنید. از منوی باز شده کلمه فرم تماس را پیدا کنید یا آن را بنویسید تا خود گوتنبرگ برایتان پیدا کند. با کلیک بر روی فرم تماس، یک بلوک فرم تماس در صفحه ساخته می‌شود که از منوی کشویی آن، می‌توانید هرکدام از فرم‌هایی که قبلاً ساخته‌اید را انتخاب کنید و در صفحه درج کند.

درج کد با بلوک فرم تماس 7

برای اینکه کار با آن را یاد بگیرید یا اصلاً بدانید ویرایشگر گوتنبرگ چه امکاناتی دارد، حتماً مقاله «آموزش افزونه ویرایشگر گوتنبرگ» را بخوانید.

 

سوالات متداول:

1) آیا افزونه فرم تماس 7 رایگان است؟

بله این افزونه رایگان است و به‌راحتی می‌توانید از مخزن وردپرس آن را روی سایت خود نصب کنید.

2) بهترین افزونه ساخت فرم تماس چیست؟

می‌توان گفت افزونه فرم تماس ۷ و افزونه WP Forms دو مورد از بهترین افزونه‌های ساخت فرم تماس در وردپرس هستند.

3) چطور باید در فرم تماس 7 وردپرس، فرم تماس بسازیم؟

آموزش ساخت فرم تماس با ما در افزونه تماس ۷ وردپرس را در این مقاله، به صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح داده‌ایم.

 

خلاصه و نتیجه‌گیری

در مقاله آموزش فرم تماس 7 وردپرس توضیح دادیم که چطور باید این افزونه را نصب کنید و با کمک آن، یک فرم تماس کامل و تمام‌عیار بسازید. همچنین گفتیم چطور می‌توانید امکانات دیگری مثل منوی کشویی به آن اضافه کنید و در بخش دیگری هم نحوه درج فرم تماس در سایت را به دو روش، توضیح دادیم.

اگرچه افزونه‌های زیادی برای ساخت فرم تماس وجود دارند، اما بهترین افزونه تماس با ما را می‌توان با دو افزونه فرم تماس 7 و WP Froms ساخت.

امیدواریم با کمک این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت «افضلی وردپرس» بتوانید فرم تماس دلخواه خود را بسازید و در سایت درج کنید. اگر سؤالی درباره هرکدام از مراحل دارید، در بخش نظرات بنویسید تا راهنمایی‌تان کنیم.

اشتراک گذاری:

اولین کامنت را شما بگذارید!


یک دیدگاه اضافه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع آموزش پلاگین نویسی وردپرس

تمام چیزی که برای همه فن حریف شدن در وردپرس نیاز دارید!

یک دوره کامل و جامع برای اینکه از این به بعد به هیچ پروژه ای به خاطر عدم توانایی و دانش ناکافی، نه نگویید!

با این دوره شما به زیر و بم وردپرس مسلط می شوید و دیگر هیچ استرسی از اینکه پروژه ای را نتوانید انجام دهید، ندارید.
راه حل تمام مشکلات شما در وردپرس در این دوره نهفته است.