Skip to content
تاریخ: 1401/03/29       |      
دسته: ,       |      
نویسنده: تولید محتوا افضلی وردپرس

یکی از بخش‌های مهم در فروشگاه‌های اینترنتی، بخش حمل و نقل است. خصوصا اگر طیف وسیعی از کالاها را پوشش دهید. با تنظیمات صحیح در این بخش می‌توانید سفارش‌های مشتریان خود را با توجه به نوع ارسال انتخابی آن‌ها برایشان بفرستید. بنابراین امروز در این مقاله به آموزش افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس می‌پردازیم تا این چالش را برای همیشه برطرف کنیم.

تنظیم نرخ تحویل یکی از کارهای حیاتی در یک فروشگاه آنلاین است. ممکن است لازم باشد قبل از ایجاد استراتژی‌ها و نرخ‌های مختلف حمل‌ونقل، یک تکنیک تحویل را تنظیم کنید. ووکامرس یک مرحله تحویل معروف دارد که نکات مهم حمل و نقل را ارائه می‌دهد و به طور طبیعی، به شما امکان می‌دهد تحویل رایگان، دریافت در محل و اعمال سطح نرخ را در هر منطقه حمل و نقل تنظیم کنید.

افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

 

دلایلی برای نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

فروشگاه‌های آنلاین، در بیشتر موارد، باید دستورالعمل‌های مختلف مربوط به تحویل را برای عملکرد خوب ارائه دهند. به عنوان مثال، یک کسب و کار مبتنی بر وب مشابه ممکن است برای یکی از مناطق خود یک دستورالعمل تحویل صریح و برای طبقه بندی اقلام خود دستورالعمل دیگر داشته باشد. به‌علاوه، می‌توان تصور کرد که یک کارآفرین باید هزینه‌های ارائه‌شده در سطوح مختلف را برای حوزه‌های مختلفی که به آن خدمت می‌کند اعمال کند.

چنین شرایطی طبیعی است. اکثر فروشگاه‌های ووکامرس نیاز به تکنیک‌های متعددی برای ارائه نرخ دارند. در هر صورت، انتظار اضافه کردن آن‌ها به فروشگاه خود از طریق مفاد کلی ووکامرس وردپرس مضحک است. شما نیاز به یک افزایش برتر دارید، که مخصوص گسترش استراتژی‌های ارائه نرخ سطوح مختلف به فروشگاه خود با توجه به پیش نیازهای شما است. برای باقی ماندن در اپوزیسیون، برای هر کسب و کار، به ویژه، برای سازمان‌هایی با شعبه های متعدد، مناطق انتقال، اقلام، طبقه‌بندی‌ها یا مرزهای مختلف که نیاز به اجرای استراتژی‌های انتقال نرخ در سطوح مختلف دارند، اساسی است.

بیایید شروع کنیم.

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

برای اعمال تغییرات در بخش تنظیمات ووکامرس ابتدا باید از منوی ووکامرس، وارد زیرمنوی پیکربندی شوید.

تنظیمات حمل و نقل افزونه ووکامرس

در این قسمت با یک نوار ابزار مواجه خواهید شد که شامل تب‌های مختلف می‌باشد. روی تب حمل و نقل کلیک کنید. این بخش به طور پیش‌فرض خالی است و مشتریان با چیزی به نام حمل و نقل مواجه روبرو نمی‌شوند.

افزودن ناحیه حمل و نقل در افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

اما برای فعال‌سازی این بخش باید روی دکمه‌ی «افزودن ناحیه حمل و نقل» کلیک کنید.

در این قسمت گزینه‌های متفاوتی وجود دارد که به بررسی تک تک آن‌ها می‌پردازیم :

نام منطقه

همانطور که از اسمش پیداست باید در این بخش منطقه خود را تعیین کنید. اگر در ایران هستید می‌توانید همه‌ی شهرهای ایران را قرار دهید.

ناحیه‌ها 

در این قسمت هم باید ناحیه تحت پوشش خود را انتخاب کنید و مثل گزینه قبل ایران را قرار دهید.

روش حمل و نقل 

در این قسمت با کلیک روی گزینه «افزودن روش حمل و نقل» نوع حمل و نقل خود را مشخص کنید. بعد از کلیک، بخشی برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید نرخ آن را مشخص کنید. می‌توانید گزینه حمل و نقل رایگان را انتخاب کنید، یا یک نرخ ثابت را در نظر بگیرید. گزینه بعدی هم حمل و نقل محلی است که یعنی باید به صورت حضوری به محل فروشگاه مراجعه کند.

انتخاب روش حمل و نقل در افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

محاسبه هزینه پست ووکامرس

در بخش قبل یک نرخ ثابت را در بخش حمل و نقل ووکامرس در نظر گرفتیم. زیر گزینه نرخ ثابت یک گزینه به نام ویرایش وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید به اعمال تغییرات در این بخش بپردازید.

محاسبه هزینه پست افزونه ووکامرس

شما می‌توانید موارد زیر را ویرایش کنید :

 • عنوان روش : در این بخش می‌توانید عنوان “نرخ ثابت” را تغییر دهید.
 • وضعیت مالیات : در این قسمت باید تعیین کنید که آیا هزینه حمل و نقل مشمول مالیات است یا خیر. اگر مالیات را به ووکامرس اضافه کرده باشید، می‌توانید گزینه مشمول مالیات را انتخاب کنید. با این کار مالیات به هزینه حل و نقل اضافه می‌شود.
 • هزینه : مبلغ حمل و نقل خود را در این قسمت به تومان وارد کنید.

پیکربندی نرخ ثابت در افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

افزونه حمل و نقل ووکامرس

یک راه بهتر برای نرخ بندی پست پیشتاز و سفارشی در ووکامرس استفاده از افزونه است که امکانات پیشرفته‌تری را به شما ارائه می‌کند. در این مقاله قرار است با افزونه حمل و نقل ووکامرس کار کنیم. اگر در زمینه نصب افزونه سوال یا ابهامی دارید مطلب نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

برخی از ویژگی‌های افزونه حمل و نقل وردپرس :

 • نمایش هزینه پست معمولی و پیشتاز و تیپاکس.
 • محاسبه هزینه بر اساس ریال و تومان.
 • قابلیت تنظیم نرخ ها بر اساس استان‌ها (درون استانی ، استان همجوار ، استان غیر همجوار).
 • فارسی شده توسط اکسپرس.
 • قابلیت تنظیم نرخ‌ها بر اساس هزینه های مصوب ادارد پست.
 • قابلیت تنظیم نرخ‌ها بر اساس کد پستی.
 • سازگاری کامل با wpml.
 • ساگاری کامل با تمامی نسخه‌های افزونه ووکامرس.
 • قابلیت تنظیم نرخ‌ها بر اساس قیمت محصول.

برای شروع کار با این افزونه در داشبورد وردپرس از قسمت افزونه‌ها روی افزودن کلیک کنید و سپس عبارت «حمل و نقل ووکامرس» را جستجو کنید. طبق تصویر افزونه مورد نظر را نصب کرده و آن را فعال کنید.

آموزش افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

بعد از فعال کردن افزونه یک تب جدید به نام حمل و نقل به داشبورد وردپرس شما اضافه می‌شود. با کلیک روی زیرمنوی شهرها به یک صفحه‌ی جدید منتقل خواهید شد. در این صفحه چیزی بیش از 700 شهر به لیست حمل و نقل شما اضافه شده است. اگر هم شهری هست که در آن وجود ندارد می‌توانید از بخش افزودن شهر جدید آن را اضافه کنید. همانطور که می‌بینید گزینه‌های پست سفارشی و پست پیشتاز هم وجود دارند که می‌توانید با انتخاب آن‌ها هزینه مورد نظر خود را مشخص کنید.

پیشخوان افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

اگر می‌خواهید این تنظیمات را توسط افزونه انجام دهید باید روش ثابتی که قبلا اضافه کردید را پاک کنید. حالا روی گزینه «افزودن ناحیه حمل و نقل» و سپس روی «افزودن روش حمل و نقل» کلیک کنید. فیلدهای موجود را پر کنید و روی دکمه افزودن کلیک کنید.

 

روش های حمل و نقل ووکامرس

 • حمل و نقل رایگان.
 • تحویل محلی.
 • پیک موتوری.
 • پست سفارشی.
 • پست پیشتاز.
 • تیباکس.

افزودن روش حمل و نقل در افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

با انتخاب هر یک، روش مورد نظر شما به لیست روش‌های حمل و نقل به کاربران نشان داده خواهد شد. پس از افزودن روش‌های حمل و نقل صفحه‌ای مثل تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

ثبت روش های حمل و نقل در افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

حالا برای ویرایش روی گزینه ویرایش کلیک کنید تا با صفحه‌ای شامل گزینه‌های زیر روبرو شوید :

فعال و غیرفعال: در این قسمت می‌توانید روش خود را فعال یا غیرفعال کنید.

عنوان روش: می‌توانید عبارت “روش حمل و نقل” را در این بخش ویرایش کنید.

هزینه‌های اضافه: هزینه‌های اضافی مثل بسته‌بندی، کادو کردن، اسمبل یا هر هزینه‌ی دیگری که با توجه به نوع خدمات شما تعریف می‌شود را می‌توانید در این بخش وارد کنید.

هزینه اضافه به درصد: دقیقا کارکرد گزینه قبل را دارد اما می‌توانید آن را درصدی در نظر بگیرید. یعنی درصدی که وارد می‌کنید به هزینه کل اضافه خواهد شد.

هزینه بیمه: اگر خدمات شما شامل بیمه می‌شود در این قسمت می‌توانید هزینه بیمه را مشخص کنید.

مالیات پست: این قسمت مربوط به مالیات ثابت 9درصدی شرکت پست ایران است.

استان مبدا: واضح است که باید شهر سکونت خود را وارد کنید. یعنی شهری که قرار است مرسولات از آن برای مشتریان ارسال شود.

تصویر روش حمل و نقل: در این بخش می‌توانید یک تصویر برای روش پستی مورد نظر انتخاب کنید. عرض و ارتفاع این عکس نباید بیش از 30 پیکسل باشد.

پس از اعمال همه تغییرات روی ذخیر تغییرات کلیک کنید. با همین روش می‌توانید گزینه‌های دیگر مثل تیپاکس و غیره را ویرایش کنید.

***یاداوری:بهتر است بدانید امروزه افزودن چت آنلاین به وردپرس از ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از افزونه‌های وردپرس این ویژگی را به سایت خود اضافه کنید. افزونه‌های زیادی برای این کار وجود دارند. یکی از این افزونه‌ها Live Chat by Supsystic می‌باشد.

نحوه پیکربندی حمل و نقل محصولات ووکامرس

در بالاترین قسمت تب حمل و نقل گزینه‌ی دیگری به نام گزینه‌های حمل و نقل وجود دارد که از طریق آن می‌توانید تنظیمات جانبی مربوط به حمل و نقل را ویرایش کنید.

آموزش افزونه نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس

گزینه‌هایی مثل :

 • محاسبات.
 • مقصد ارسال.
 • حالت اشکال‌زادایی.

 

سوالات متداول :

1) افزونه دیگری نیست که هزینه پست را محاسبه کند؟

بله گزینه دیگری هم وجود دارد که اگر با سایت شما سازگارتر است می‌توانید استفاده کنید. اما اگر با این افزونه مشکلی ندارید ما همین گزینه را پیشنهاد می‌کنیم.

2) آیا باید مدیر سایت برای تک تک محصولات نرخ حمل و نقل را تعریف کند؟

خیر نیازی به این کار نیست.

3)  چطور می‌توانم هزینه پست را به تعداد کالا مرتبط کنم؟

این افزونه از این امکان پشتیبانی نمی‌کند.

***یاداوری: در یکی از مقالات افضلی وردپرس، آموزش المنتور پرو را گام به گام پوشش داده‌ و برخی از بهترین ویژگی‌های آن را بررسی کرده‌ایم. در پایان، شما باید هر آنچه را که برای ساختن یک وب سایت وردپرسیِ جذاب در کمترین زمان نیاز دارید، داشته باشید!

خلاصه و نتیجه‌گیری 

صرف نظر از اینکه فروشگاه آنلاین شما کوچک یا بزرگ است، در صورتی که دارای مجموعه ای از اقلام یا مجموعه ای از مناطق برای ارائه خدمات باشد، ممکن است مجبور شوید استراتژی های ارائه نرخ های مختلف را در ووکامرس اعمال کنید. امیدوارم بتوانید بهترین تنظیمات ممکن را برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود اعمال کنید. اگر مشکلی در نرخ ‌بندی پست پیشتاز و سفارشی ووکامرس و کار کردن با این افزونه داشتید در بخش نظرات با افضلی وردپرس درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اولین کامنت را شما بگذارید!


یک دیدگاه اضافه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع آموزش پلاگین نویسی وردپرس

تمام چیزی که برای همه فن حریف شدن در وردپرس نیاز دارید!

یک دوره کامل و جامع برای اینکه از این به بعد به هیچ پروژه ای به خاطر عدم توانایی و دانش ناکافی، نه نگویید!

با این دوره شما به زیر و بم وردپرس مسلط می شوید و دیگر هیچ استرسی از اینکه پروژه ای را نتوانید انجام دهید، ندارید.
راه حل تمام مشکلات شما در وردپرس در این دوره نهفته است.