Skip to content
تاریخ: 1401/08/24       |      
دسته:       |      
نویسنده: تولید محتوا افضلی وردپرس

کپی رایتینگ هنر نوشتن متن است؛ متنی که می‌توان از آن به طرق مختلف استفاده کرد. کپی رایترها معمولا برای نوشتن تبلیغات، مقالات، وبلاگ‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی استخدام می‌‌‌شوند.

 

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ فرآیند نوشتن محتوایی است که حاوی اطلاعات منحصر به فرد، هدفمند و مرتبط برای متقاعد کردن شخص یا مخاطب است. کپی رایترها باید بتوانند از طریق کلمات داستان‌سرایی کنند و با خواننده ارتباط عاطفی برقرار کنند.

بنابراین، کپی رایتینگ هنری است که با استفاده از کلمات، مردم را تشویق به انجام کاری کند. این کار را می‌‌توانید خودتان  انجام دهید (اگر دانش آن را دارید) یا انجام آن را به یک تیم، برون سپاری کنید.

 

هدف از کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ از کلمات برای تأثیرگذاری بر تفکر، احساس یا رفتار افراد به روشی خاص استفاده می‌‌کند.

از زبانی استفاده می‌کند که می‌تواند خوانندگان را متقاعد کند و منجر به افزایش نرخ تبدیل شود. کپی رایترها محتوایی را می‌نویسند که بفروشد و به رشد کسب و کار کمک کند. بهترین کپی رایتینگ آنی است که واضح، مختصر و متمرکز بر نیازهای مشتری باشد.

بنابراین، این هنر تشویق مردم به عمل با کلمات است.

 

کپی رایتینگ و نوشتن محتوا چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

کپی‌رایتینگ و نوشتن محتوا اصطلاحاتی هستند که اغلب به جای هم استفاده می‌‌شوند، اما تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد. کپی رایتینگ بیشتر بر روی جنبه‌های فروش تمرکز دارد، در حالی که نوشتن محتوا توسط استراتژی محتوا هدایت می‌شود. استراتژی‌های محتوا بسیار متنوع هستند- مانند آموزش افراد، حل مشکلات آن‌ها، درگیر کردن آن‌ها یا گفتن داستان برند آن‌ها.

کپی رایتینگ شکل تخصصی‌تری از نوشتن است که حول محور نرخ تبدیل می‌چرخد. هر زمان که خریدار آماده خرید باشد، روی آخرین مرحله که همان نرخ تبدیل و خرید است، تمرکز می‌کند. از طرف دیگر، محتوا نویسی کل قیف بازاریابی را پوشش می‌دهد و بر جذب مشتریان بالقوه و وادار کردن آن‌ها به خرید متمرکز است.

کپی رایتینگ یک فرم تخصصی از نوشتن است که محتواهای متقاعدکننده برای فروش، صفحات فرود، محتوای ویدئویی معرفی محصول با ساختار استاندارد (VSL) و ایمیل‌ها را ایجاد می‌‌کند. هدف کپی رایتینگ این است که خواننده را وادار به انجام یک اقدام خاص، مانند خرید یا ثبت نام در یک سرویس و خدمات کند.

کپی رایتینگ و محتوانویسی دو مهارت متفاوت هستند. کپی رایتینگ مبتنی بر روانشناسی است. کپی رایتینگ بر روی درک چگونگی تأثیرگذاری بر احساسات و ترغیب افراد به اقدام، متمرکز است؛ اما نوشتن محتوا بیشتر مبتنی بر داده است و بر تجزیه و تحلیل SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) و تجزیه و تحلیل رقبا تمرکز می‌کند تا بفهمد چه محتوایی برای کلمات کلیدی به خوبی کار می‌کند.

کپی رایترها بخش مهمی از هر شرکتی هستند. آن‌ها با تیم فروش، محصول، طراحی و خدمات مشتری همکاری می‌‌کنند تا محتوای متقاعدکننده‌ای تولید کنند که باعث افزایش نرخ تبدیل شود.

 

شباهت‌های بین کپی رایتینگ و بازاریابی محتوا چیست؟

 1. کپی رایترها و نویسندگان محتوا از داستان‌سرایی برای فروش محصول، ایده یا خدمات استفاده می‌کنند. آن‌ها مخاطبان هدف را درک می‌کنند و محتوایی تولید می‌کنند که مخاطبان را متقاعد می‌کند تا اقدامی انجام دهند.
 2. علاوه بر این، کپی‌رایترها اغلب مسئول ایجاد عنوان‌های جذاب، ایجاد فراخوان برای اقدام مخاطب و … هستند تا خوانندگان را وادار به حرکت در ادامه مسیری کنند که درنهایت منجر به خرید می‌شود.
 3. هر دو نیاز به خلاقیت، مهارت‌های تحقیق، توجه به جزئیات و توانایی‌های ارتباطی عالی دارند.
 4. آن‌ها محتوایی تولید می‌کنند که از صدای برند پیروی می‌کند و با پیام برند همسو می‌شود.
 5. هر دو نیاز به درک شخصیت خریدار و ایجاد محتوای ارزشمند و مرتبط دارند که مخاطب هدف را درگیر کند. در نهایت، این محتوا به کسب و کارها کمک می‌کند تا به اهداف بازاریابی خود دست یابند.
 6. هر دو نقش مستلزم درک عمیق از خواسته‌ها و نیازهای مشتری هستند. برای ایجاد یک محتوای کپی یا یک محتوای یونیک و خوب، باید بتوانید خود را جای مشتری بگذارید و انگیزه‌های آن‌ها را درک کنید.

 

کپی رایترها چه کسانی هستند و در بازاریابی محتوا چه می‌کنند؟

کپی رایترها در چندین صنعت کار می‌کنند و اغلب در نوع خاصی از نوشتن تخصص دارند، مانند کپی کردن از وب، بازاریابی ایمیلی یا طراحی پست‌های رسانه‌های اجتماعی.

آن‌ها در استراتژی بازاریابی محتوا مانند ستون فقرات عمل می‌کنند و مسئول ایجاد محتوایی هستند که محصولات را بفروشد، مصرف‌کنندگان را آموزش دهد، درگیر کند و نرخ‌های تبدیل را افزایش دهد. به عبارت دیگر از برند و پیام شرکت حمایت می‌کنند.

کپی رایترها بخش مهمی از بازاریابی محتوا هستند – آن‌ها محتوای وب سایت و محتوای سایر وسایل ارتباطی بازاریابی را می‌نویسند تا به تبلیغ یک شرکت یا محصول برای مخاطبان هدف کمک کنند.

کپی رایترها دارای طیف وسیعی از مسئولیت‌ها هستند، مانند ایجاد طوفان فکری در مفاهیم، ​​توسعه استوری بورد، نوشتن، ویرایش و تصحیح متون با هدف اطمینان از این‌که جذاب و عاری از خطا باشند.

آن‌ها با تیم‌های بازاریابی و خلاق برای توسعه استراتژی‌هایی برای انتقال پیام شرکت به مشتریان خود همکاری می‌کنند.

 

چه کسانی از کپی رایتینگ استفاده می‌کنند؟

 • کسب و کار
 • سازمان‌های غیر دولتی
 • سازمان‌های دولتی

امروزه همه به کپی رایترها نیاز دارند زیرا آن‌ها سنگ بنای توسعه روابط با مخاطبان هستند و باعث می‌شوند کسب و کارها و سازمان‌ها به شکل مناسبی در فضای آنلاین حضور پیدا کنند.

 

چگونه می‌توانید یک کپی رایتر شوید؟

کپی رایتینگ مهارتی است که برای افزایش نرخ تبدیل استفاده می‌شود.

کپی رایتینگ به زمان و انرژی زیاد و همچنین به درک عمیقی از اصول بازاریابی، نیاز دارد.

به عنوان یک کپی رایتر، باید بدانید که چگونه تصاویر یا توضیحات متا را در موتورهای جستجو بنویسید. شما همچنین باید در مورد کار خود کنجکاو و هیجان‌زده باشید و همچنین در سایر صنایع مهارت داشته باشید تا بتوانید با اقتدار در مورد آن‌ها مطلب بنویسید.

در نهایت، شما باید مهارت‌های زبانی خوبی داشته باشید تا نوشتار شما طبیعی و بدون خطا به نظر برسد.

 

کپی رایتینگ در سئو مارکتینگ چه کابردی دارد؟

کپی رایتینگ در سئو مارکتینگ بر روی کلمات و عبارات مورد استفاده در هنگام توصیف وب سایت شما تمرکز دارد. این مورد برای سئو بسیار مهم است زیرا به افزایش بازدید وب سایت شما کمک می‌کند و برای موفقیت کلی سئو سایت شما ضروری است.

کپی رایتینگ در بازاریابی

کپی رایتینگ در بازاریابی سعی دارد پیامی تولید کند که با بازار هدف مطابقت داشته باشد. مؤلفه‌های کلیدی برای کپی رایتینگ عبارتند از:

 • درک مخاطب خود
 • نوشتن محتوایی جذاب
 • تنظیم پیام خود، متناسب با مراحل مختلف فرآیند خرید مصرف کننده

کپی رایتینگ در بازاریابی معمولاً کاربران را به تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا محصول شما ارزش زمان و پول آن‌ها را دارد یا خیر، تحریک می‌کند.

 

نقش کپی رایتینگ در بازاریابی چیست؟

کپی رایتینگ بخش اساسی بازاریابی است و شامل نوشتن متونی است که مشتری را هدف قرار می‌دهد و او را متقاعد می‌کند که محصول یا خدمات شما را خریداری کند. کپی رایترها اغلب با طراحان و بازاریابان همکاری می‌کنند تا به تولید تبلیغات صحیح، تهیه مطالب مناسب برای وب سایت‌ها، طراحی بسته بندی محصول یا سایر موارد موجود در بازاریابی کمک کنند.

 

مزایای کپی رایتینگ چیست؟

 

نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد

کپی رایتینگ کلید ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا با هدف دستیابی به مشتریان امروزی، کارآمد و مؤثر است. این کلید شما برای باز کردن دری به سوی افزایش پتانسیل فروش شماست زیرا کپی رایترها می‌توانند پیام شما را در مکان و زمان مناسب و به مخاطب هدف، تحویل دهند.

درنتیجه با قدرت ماورائی کپی رایترها در تولید متون متقاعدکننده و تعاملی، می‌توان تبدیل را بهبود بخشید.

 

یک تصویر از شرکت شما می‌سازد

کپی رایتینگ باعث می‌شود افراد نسبت به مطالبی که می‌خوانند، احساس خوبی داشته‌باشند. وقتی محتوای عالی تولید می‌کنید، به طور مثبتی بر روی برندینگ شرکت شما تاثیر می‌گذارد و به ایجاد هویت برند قوی کمک می‌کند. مردم شروع به دیدن شما به عنوان یک متخصص در زمینه کاری خود می‌کنند که درنهایت منجر به افزایش فرصت‌های تجاری شما می‌شود. علاوه بر این، این نوع بازاریابی در درازمدت بسیار مؤثرتر است، زیرا مشتریان به احتمال زیاد به محتوای خوب ساخته شده پاسخ مثبت می‌دهند تا تبلیغات‌های پر زرق و برق! در نتیجه، کسب‌وکارهایی که روی کپی‌رایتینگ با کیفیت و بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری می‌‌کنند، در طول زمان بازدهی قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری خود خواهند دید.

 

برند شما را تبدیل به یک انسان می‌کند

کپی رایتینگ، بر روی یافتن خواسته‌های مخاطبان و ارائه اطلاعات با صدای مناسب تمرکز می‌کند. وقتی با مردم به گونه‌ای صحبت می‌‌کنید که آن‌ها می‌‌فهمند، برند شما تبدیل به انسانی می‌‌شود که مخاطبان می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. برای این کار باید بدانید که بازار هدف شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند.

ایجاد روابط بلندمدت نیاز به یک واکنش عاطفی قوی دارد. مردم بر اساس ترکیبی از احساسات و منطق خرید می‌کنند. به همین دلیل است که برندها سعی می‌کنند با کپی رایتینگ واکنش احساسی را در مخاطب، برانگیزند. اگر مشتریان این حس خاص را نسبت به برند شما داشته باشند، احتمال خرید از شما بسیار بیشتر خواهدشد.

بنابراین، کپی رایتینگ به جای اینکه فقط ثابت کند که یک برند بهتر از رقبای خود است، تجربیات منحصر به فردی را برای مصرف کنندگان ایجاد می‌کند. اگر بتوانید خرید از خود را به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان مجدداً از سایت شما بازدید کنند.

 

باعث ایجاد روابط بلندمدت می‌شود

90 درصد از کسب و کارها از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند. تولید محتوای ارزشمند زمان و کار زیادی می‌طلبد. اما در دراز مدت نتیجه می‌دهد.

هیچ موفقیتی بدون داشتن مشتریان وفاداری که به شرکت شما اعتماد دارند و در گذشته با شما ارتباط داشته‌اند، ممکن نیست؛ اما ایجاد اعتماد در مشتری مستلزم پشتیبانی از آن‌ها (پاسخ‌دهی به نیازها یا سؤالات مشتریان) می‌باشد و دستیابی به آن بدون کپی رایترهای واجد شرایط غیرممکن است.

کپی رایترها جادوگران کلمات هستند که می‌توانند با مخاطبان شما درگیر شوند و باعث شوند که به آن‌ها احساس ارزش و آگاهی منتقل شود.

 

رتبه بندی را بهبود می‌بخشد

در واقع، کپی رایتینگ اگر به شیوه صحیح آن صورت گیرد، می‌تواند به بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند. کپی رایترها اغلب متخصصان سئو هستند که نسخه‌های غنی از کلمات کلیدی را تولید می‌کنند که کاملاً در صفحه بهینه شده اند.

بنابراین، آن‌ها می‌دانند که چگونه محتوای ارزشمند ارائه دهند و آن را با الزامات SEO ترکیب کنند. در نتیجه، موقعیت‌های بهبود یافته ای در SERPS دریافت خواهید کرد و ترافیک با کیفیت بهتری برای محصولات و خدمات خود ایجاد می‌کنید.

 

انواع کپی رایتینگ چیست؟

 

کپی رایتینگ بهینه شده برای سئو

کپی رایتینگ بهینه‌شده برای سئو در تلاش است تا کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک ادغام کند تا توجه موتورهای جستجو را جلب کند و ارزش و تجربه خوبی را به خوانندگان انتقال دهد.

بازاریابان از SEO استفاده می‌کنند تا بتوانند برند خود را به خوبی در دنیای آنلاین معرفی کنند.

سئو این پتانسیل را دارد که ترافیکی از افراد واجد شرایط را به سمت وب سایت شما هدایت کند و به طور بالقوه آن‌ها را به خریدار تبدیل کند.

این رویکرد از تاکتیک‌های مختلفی استفاده می‌‌کند تا به موتورهای جستجو نشان دهد که این صفحه بهترین انتخاب برای سرچ برخی از کلمات خاص است.

عناصر کپی رایتینگ بهینه شده برای سئو:

 • وبلاگ‌ها
 • کلمه کلیدی
 • عناوین
 • توضیحات متا
 • متونNavigation
 • سوالات
 • عنوان‌ها و زیرعنوان‌ها

هدف این است که ترافیک را به وب سایت خود بیاورید و با استفاده از تاکتیک‌های سئو، افراد را تا هر زمان که ممکن است در صفحات وب سایت خود نگه دارید.

 

کپی رایتینگ وبسایت

محتوای وب‌سایت باید به شکل قانع‌کننده‌ای نوشته شود – برای صفحات مختلفی مانند صفحات فرود، وبلاگ‌ها، صفحات محصول و غیره. این محتواها به بازدیدکنندگان یک وب‌سایت اطلاعات لازم را ارائه می‌دهند تا آن‌ها با اطمینان تصمیم به خرید بگیرند و موجب افزایش نرخ تبدیل شوند.

همچنین این کار یک راه عالی برای درک بازدیدکنندگان است و اینکه متوجه شویم در کدام صفحات بیشترین زمان را می‌گذرانند و به چه موضوعاتی علاقه دارند.

 

کپی رایتینگ در رسانه‌های اجتماعی

کپی رایتینگ در رسانه‌های اجتماعی همان هنر تولید محتوا است که مخاطبان را در پلتفرم‌های اجتماعی جذب شما می‌‌کند. کپی رایترهای رسانه‌های اجتماعی مسئولیت تولید پست‌هایی با ارزش، جذاب و تاثیرگذار برای کمک به ایجاد تعامل، تأثیرگذاری بر رفتار و افزایش فروش را برعهده دارند.

رسانه‌های اجتماعی فضای ایده آلی برای برندها هستند تا شخصیت خود را به نمایش بگذارند و روابط بلندمدت با مخاطبان خود ایجاد کنند.

به عنوان یک برند، هدف شما از ایجاد محتوای پست در فیس بوک نباید با پست‌های TikTok یا اینستاگرام یکسان باشد. به عنوان مثال، در اینستاگرام، ممکن است بخواهید محصولات خود را به نمایش بگذارید و از تکنیک‌های داستان سرایی خلاقانه برای جذب کاربران استفاده کنید. در حالی که در فیس بوک، باید به گونه‌ای محتوا را بنویسید که کاربران را مشابه زمانی که  از سایت شما بازدید می‌کنند، تشویق کنید تا اقدام به خرید کنند.

 

کپی رایتینگ ایمیل

کپی رایتینگ ایمیل فرآیند نوشتن ایمیلی است که مشتری فعلی یا بالقوه را متقاعد می‌کند تا اقدام خاصی مانند کلیک کردن بر روی یک لینک یا خرید انجام دهد. کپی‌رایترها از مهارت‌های خود برای ایجاد ایمیل‌های متقاعدکننده استفاده می‌‌کنند که می‌‌تواند منجر به افزایش فروش و نرخ تبدیل شود.

کپی رایتینگ برای ایمیل کمی با انواع دیگر کپی رایتینگ متفاوت است. کپی‌رایترها با ترغیب کاربران به تبدیل، چه با کلیک کردن به صفحه فرود و چه با تشویق به خرید، تاثیر محتوای اصلی خود را افزایش می‌دهند.

ایمیل شما باید مؤثر، متقاعدکننده، مرتبط و برای مخاطبان جالب باشد.

 

کپی رایتینگ تبلیغات (کپی رایتر تبلیغاتی)

کپی رایتینگ تبلیغاتی شکلی از معرفی برند است. با برجسته کردن مزایا و پرداختن به مشکلات موجود، نشان می‌دهد که چگونه محصول یا خدمات شرکت می‌تواند مشکلات مخاطبان را برطرف کند. کپی‌نویسان تبلیغات از تعریف مزایای محصول و صرفه‌جویی در هزینه، تخفیف‌ها و معرفی نسخه‌های رایگان و آزمایشی برای ترغیب خریداران بالقوه برای خرید استفاده می‌‌کنند.

 

مهارت‌های عالی کپی رایتینگ چیست؟

این روزها تقاضای جذب کپی رایتر افزایش یافته‌است، زیرا کسب و کارهای بیشتری ارزش کپی خوب را تشخیص می‌دهند. مهارت‌های کپی رایتینگ به شما کمک می‌‌کند تبلیغات قانع‌کننده ایجاد کنید، محتوای وب‌سایتی بنویسید که ترافیک را افزایش دهد و سرنخ‌هایی ایجاد کنید که به فروش تبدیل شوند.

 

مهارت‌های تحقیق موضوعی

تحقیق مهارتی است که به نویسندگان کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را افزایش دهند و موضوعی که قصد نویسندگی آن را دارند، بهتر درک کنند.

کپی رایترها باید بتوانند تمام اطلاعات لازم را تحقیق، جمع‌آوری و سازمان‌دهی کنند. این کار ممکن است نیاز به انجام مصاحبه، بررسی داده‌ها و یا مطالعه رقبا نیز داشته‌باشد. کار یک کپی رایتر اغلب تولید پست‌های وبلاگ، مقالات و محتوای متنی است.

 

مهارت‌های تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن کلمات کلیدی یا عباراتی است که وب سایت شما ممکن است به هنگام سرچ آن‌ها در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بگیرد. این بخش مهمی از هر استراتژی سئو است که به شما کمک می‌کند تعیین کنید که افراد ممکن است چه کلمات یا عباراتی را در موتورهای جستجو تایپ کنند تا سایت شما را پیدا کنند.

بنابراین، تحقیق کلمات کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند کپی رایتینگ است. انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای موفقیت در سئو ضروری است.

در سال‌های گذشته، گوگل الگوریتم‌های خود را تغییر داده است. اما نقش تحقیق کلمات کلیدی همچنان برجسته است.

از ابزارهای زیر می‌توانید برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی سایت خود استفاده کنید :

 • ابزار تحقیق کلمات کلیدی  SEMrush
 • کاوشگر کلمات کلیدی  Ahref
 • Keywordtool.io

 

توانایی ساده سازی متن‌ها

بدون توجه به موضوع یا صنعتی که محتوا برای آن نوشته می‌شود، کارشناسان کپی رایتینگ باید پیام‌های خود را به سادگی و صریح منتقل کنند.

همانطور که انیشتین نیز به این مورد اشاره کرده‌است “اگر نمی‌توانید مطلبی را به سادگی توضیح دهید پس به اندازه کافی آن را درک نکرده‌اید”.

کپی‌رایترها باید پیچیده‌ترین موضوعات را به متن‌های قابل فهم برای افراد عادی تبدیل کنند.

چگونه می‌توانید به این امر دست یابید؟

 • دنیا را به چشم خوانندگانی با سطح دانش متوسط، ​​ببینید.
 • محتوای خود را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید.
 • از زبان روزمره و بدون اصطلاحات فنی و اضافی، استفاده کنید.

 

ساختار جمله و گرامر

این مهارت به کپی رایترها کمک می‌کند تا متون جذاب و خواندنی تولید کنند که در نهایت افکار خوانندگان را به درستی هدایت کند.

 

محاوره نویسی

کپی رایترهای بزرگ به صورت محاوره‌ای متن‌های خود را می‌نویسند، درست مانند زمانی‌که شما با دوستان خود صحبت می‌کنید. این سبک از نوشتار طرفداران زیادی دارد چرا که همه ما از اتمسفر موجود در جوهای دوستانه و گوش دادن به داستان‌های جذاب آن‌ها لذت می‌بریم.

محاوره نویسی سبکی از نوشتن است که از زبان روزمره برای برقراری ارتباط با خواننده استفاده می‌کند. وقتی شما این نوع متن را می‌خوانید، احساس می‌کنید با نویسنده صحبت می‌کنید.

برخی از ویژگی‌های محاوره نویسی عبارتند از: استفاده از ضمایر اول و دوم شخص(من، شما) و غیر رسمی‌بودن جملات.

 

دانش SEO

دانش SEO در مورد محتوا شامل نوشتن کپی به سبکی است که برای کلمات کلیدی خاص رتبه‌بندی می‌شود، صفحه را به کاربران و موتورهای جستجو نمایش می‌دهد و هدف مخاطب از جستجو را برآورده می‌کند.

 

ویژگی‌های کپی رایتینگ خوب چیست؟

 

ساختار یافته

متخصصان کپی رایتینگ می‌‌دانند که چگونه توجه خواننده را جلب کنند و یک جریان ثابت با محتوای ساختاریافته را حفظ کنند.

آن‌ها می‌دانند که چگونه کلمات مناسب مخاطبان را به دست آورند. اما نحوه ارائه اطلاعات بسیار مهم است. متون ساده را بدون فهرست مطالب و بدون پاراگراف تصور کنید.

اصلاً جذاب به نظر نمی‌رسد!

کپی‌رایترهای بزرگ، خودشان را به جای مشتری و مخاطب قرار می‌دهند و سعی می‌کنند محتوایی را ارائه کنند که از بخش‌های کوچک و مرتبط با هم تشکیل شده‌باشد.

محتوای ساختاریافته همچنین به خوانندگان بالقوه کمک می‌کند تا به سرعت متوجه شوند که مقاله در مورد چیست. عنوان‌ها، زیرعنوان‌ها و اولین جملات ضروری هستند زیرا اولین برداشت از مقاله به واسطه آن‌ها اتفاق می‌افتد.

بهینه شده – سئو

محتوای سئو شده (بهینه شده برای موتورهای جستجو) بسیار مهم است زیرا بر نحوه نمایش سایت شما در SERP و تعداد افرادی که تمایل به کلیک روی وب سایت شما دارند تأثیر می‌گذارد. همچنین بر ترافیک و نرخ تعامل مؤثر است و بر موقعیت رتبه‌بندی شما در صفحات نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد.

سئو عنصری است که می‌تواند محتوای شما را برای سال‌های آینده زنده نگه دارد و به مخاطب مناسب خود برساند. شما می‌توانید بدون پرداخت یک ریال برای تبلیغات، ترافیک ارزشمندی جذب کنید.

بنابراین، کپی‌رایترها، در کنار تسلط بر نوشتن، باید اصول بهینه‌سازی موتور جستجو را درک کنند و محتواهایی تولید کنند که کلمات کلیدی ارزشمند را پوشش دهد.

 

عمل گرا(action-oriented)

متن عمل گرا به کلماتی در وب سایت شما اشاره دارد که مشتریان بالقوه را برای انجام یک اقدام دلخواه ترغیب می‌کند. این نوع نوشتن به‌جای اطلاع‌رسانی، اقدام مخاطبان را هدایت می‌کند. به عبارت دیگر، متن کنش محور می تواند به شما کمک کند تا تبدیل های بیشتری دریافت کنید.

 

 

سوالات متداول:

 

یک کپی رایتر موفق به چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

مهارت تحقیق – به روز ماندن – تطبیق‌پذیری – شناخت مخاطبان – آگاهی از سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) – توانایی جذب خواننده .

 

چه چیزی موجب موفق شدن یک کپی رایتر می‌شود؟

یک کپی رایتر موفق به اندازه کافی اطمینان دارد که چه نظرات و ایده‌هایی را بیان کند که به مشتری کمک کند تا به اهداف خود برسد، البته او همچنین می‌داند که چه زمانی باید کنار رفته و به مشتری اجازه تصمیم‌گیری را بدهد. یک کپی‌رایتر حرفه‌ای باید به سؤالات، آگاهانه پاسخ دهد، انتقادات سازنده را پذیرا باشد و بر اساس آن‌ها در مسیر محتوانویسی خود تغییراتی ایجاد کند.

 

بزرگترین چالش‌هایی که با کپی رایتینگ دارید، چیست؟

 1. مدیریت مشکلات با مشتریان
 2. میزان حقوق
 3. رقابت بالا
 4. افزایش خلاقیت ذهنی و قلم نویسندگی
 5. مدیریت زمان
 6. افزایش بیش از حد کپی رایترها
 7. درک اینکه مشتری شما کیست
 8. چالش‌های فنی نویسندگی
اشتراک گذاری:

اولین کامنت را شما بگذارید!


یک دیدگاه اضافه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع آموزش پلاگین نویسی وردپرس

تمام چیزی که برای همه فن حریف شدن در وردپرس نیاز دارید!

یک دوره کامل و جامع برای اینکه از این به بعد به هیچ پروژه ای به خاطر عدم توانایی و دانش ناکافی، نه نگویید!

با این دوره شما به زیر و بم وردپرس مسلط می شوید و دیگر هیچ استرسی از اینکه پروژه ای را نتوانید انجام دهید، ندارید.
راه حل تمام مشکلات شما در وردپرس در این دوره نهفته است.