Skip to content
تاریخ: 1400/12/19       |      
دسته: ,       |      
نویسنده: تیم تولید محتوا افضلی وردپرس

در این مقاله بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ را معرفی می‌کنیم. قبل از اینکه سراغ بهترین ابزار ایمیل مارکتینگ برویم اجازه دهید به طور خلاصه توضیح دهیم اصلاً ایمیل مارکتینگ چیست و چرا حتماً باید از آن استفاده کنید و مهم‌تر از همه چه‌کارهایی را نباید در ایمیل مارکتینگ انجام دهید.

بعد از این مباحث، چند مورد از بهترین سایت‌ها و افزونه‌های ایمیل مارکتینگ را معرفی می‌کنیم که با کمک آن‌ها می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید و مخاطبان هدف خود را کشف کرده و با آن‌ها وارد تعامل شوید و در نهایت، آن‌ها را تبدیل به مشتریان وفادار محصولات و خدمات خود کنید.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

اگر دنبال استفاده از افزونه و سایت برای ایمیل مارکتینگ هستید، به‌احتمال زیاد از قبل با ایمیل مارکتینگ آشنا هستید. باتوجه‌به همین نکته، در این بخش از مقاله، فقط به طور خلاصه اشاره‌ای به این موضوع می‌کنیم تا اگر تعدادی از خوانندگان با این شیوه تبلیغات و بازاریابی به‌خوبی آشنا نیستند، خیلی سریع با آن آشنا شوند و بتوانند از ادامه مقاله استفاده کنند.

اضافه‌شدن کلمه «مارکتینگ» (Marketing) به هر کلمه دیگری نشان‌دهنده استفاده از آن چیز برای اهداف تجاری است. ایمیل مارکتینگ به معنای استفاده از ایمیل برای اهداف تجاری است.

به زبان ساده، ایمیل مارکتینگ یعنی برای تبلیغات و بازاریابی محصول یا خدمات خاص یا تبلیغ یک برند، از ایمیل استفاده کنیم.

اما اینکه چطور با استفاده از ایمیل می‌توان تبلیغات انجام داد، خودش دانش و مهارتی است که ظرافت‌های خاص خودش را دارد. در این مقاله فرصت پرداختن به این موضوع وجود ندارد اما در بخش بعدی مقاله به تعدادی از «نبایدهای ایمیل مارکتینگ» و اشتباهاتی که ممکن است در ایمیل مارکتینگ انجام دهید اشاره می‌کنیم.

بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

نبایدهای ایمیل مارکتینگ

مباحث مارکتینگ بسیار گسترده و تخصصی‌اند. در این بخش از مقاله فقط چند مورد از نبایدها و اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ را بیان می‌کنیم و سپس سراغ معرفی بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ وردپرس و نیز بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ می‌رویم.

اسپم نکنید!

اولین درست هر روش تبلیغاتی این است که مزاحم دیگران نشوید. ایجاد مزاحمت برای دیگران نه‌تنها فروش شما را افزایش نمی‌دهد بلکه از محبوبیت‌تان هم می‌کاهد. ایمیل‌های اسپم خوانده نمی‌شوند و دریافت‌کنندگان چنین ایمیل‌هایی بعد از چند مرتبه، ایمیل خود را از لیست شما خارج می‌کنند (اصطلاحاً unsubscribe می‌کنند) یا اصلاً شما را بلاک می‌کنند!

برای اینکه از این خطر به دور باشید، باید اولاً بتوانید کسانی را بیابید که مخاطب بالقوه شما باشند. اگر فروشنده لوازم خانگی هستید، ایمیل نوجوانان ۱۸ ساله به هیچ دردتان نمی‌خورد! بعدازاین کار باید تعداد ایمیل‌ها، زمان ارسال و محتوای آن‌ها را مدیریت کنید تا تبدیل به یک تبلیغاتچی آزاردهنده نشوید.

نباید های افزونه های ایمیل مارکتینگ

سرد و بی‌احساس نباشید

پیامی که از طریق ایمیل ارسال می‌کنید باید محتوایی گیرا داشته باشد. اگر فقط متن باشد سر و بی‌احساس است. اگر بدون توجه به مخاطب ایجاد شده باشد، رغبتی در مخاطب ایجاد نمی‌کند.

عبارت شروع ایمیل شما باید طوری باشد که اولاً مشتری دوست داشته باشد آن را باز کند و سپس، محتوای آن، جلوه بصری خوبی داشته باشد که آن شخص تمایل پیدا کند پیام شما را بخواند (یا لااقل بخشی از آن را).

درخواست نکنید، بلکه ارائه دهید

اگر دقت کرده باشید برخی از ایمیل‌ها یا پیام‌های تبلیغاتی فقط از شما درخواست می‌کنند کاری برایشان انجام دهید؛ مثلاً از شما می‌خواهند محصولشان را بخرید یا در برنامه‌شان شرکت کنید. طبیعی است هیچ مخاطبی به چنین درخواست‌هایی پاسخ مثبت ندهد!

به‌جای اینکه از مشتری چیزی بخواهید، چیز ارزشمندی به او ارائه دهید. مثلاً به‌جای اینکه بگویید «دوره آموزشی ما را با 30 درصد تخفیف بخرید» بگویید «این دوره آموزشی را با 30 درصد تخفیف به شما تقدیم می‌کنیم» این مثال، ساده‌ترین مثال برای این موضوع بود.

معرفی برترین و بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

یاداوری: یکی از مواردی که در اولین مراحل کار با وردپرس، با آن مواجه خواهید شد، نحوه نصب افزونه‌ها است که مادامی که از وردپرس استفاده کنید با آن سروکار دارید. البته نگران نباشید، اگر یک‌بار نحوه نصب افزونه در وردپرس را به‌صورت اصولی و کامل یاد بگیرید، دیگر مشکلی در این کار نخواهید داشت و نصب افزونه برای شما چیزی جز چند کلیک ساده نخواهد بود.

بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

در این بخش از مقاله می‌خواهیم بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ وردپرس را معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید به‌راحتی کارهای مربوط به ایمیل مارکتینگ وبسایت وردپرسی خود را انجام دهید.

این افزونه‌ها شما را قادر می‌سازند پنجره پاپ‌آپ برای دریافت ایمیل بازدیدکنندگان بسازید و سپس ایمیل‌های جمع‌آوری‌شده را برای اهداف تجاری خود، به کار ببرید. علاوه بر این، می‌توانید چندین ایمیل را import کنید و ایمیل سفارشی خود را طبق زمان‌بندی به آن‌ها ارسال کنید.

افزونه‌های ایمیل مارکتینگ وردپرسی به امکان Drag & Drop هم مجهز شده‌اند. با این امکان، در زمانی بسیار کوتاه، می‌توان ایمیل‌های سفارشی و باکیفیتی آماده کرد. در ادامه، چند مورد از این افزونه‌ها را معرفی می‌کنیم:

Mailpoet

افزونه ایمیل مارکتینگ Mailpeot که به‌تازگی نسخه ۳ آن عرضه شده است یکی از افزونه‌های مشهور ایمیل مارکتینگ دنیا است. به کمک ای افزونه می‌توانید:

 • فرم اشتراک ایمیلی درست کنید و آن را در هرجایی از سایت خود که دوست دارید، قرار دهید.
 • ایمیل‌های آماده متنوع ایجاد کنید.
 • چندین نوع لیست مشترکین ایجاد کنید و همه آن‌ها را در سایت وردپرسی خود مدیریت کنید.
 • ایمیل‌های خوشامدگویی و تبریک به مناسبت عضویت اعضای جدید ارسال کنید (به طور خودکار)

این افزونه در دو نسخه رایگان و پولی (Perimium) عرضه می‌شود. با نسخه رایگان می‌توانید تا 1.000 دنبال‌کننده ایمیلی را مدیریت کنید. این افزونه مشهور را می‌توانید از مخزن وردپرس روی سایت خود نصب کرده و از آن استفاده کنید.

پلاگین ایمیل مارکتینگ-Mailpoet- بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

شاید برایتان جالب باشد که در مورد چند زبانه کردن وبسایت خود نیز اطلاعاتی داشته باشید. در مقاله آموزش افزونه چند زبانه در وردپرس توضیح دادیم که چطور می‌توانیم یک سایت چند زبانه وردپرسی داشته باشیم. گفتیم که برای این کار دو راه داریم؛ اول اینکه یک سایت وردپرسی مستقل در هاست خود به زبان مورد نظر ایجاد کنیم و دوم اینکه با کمک افزونه‌های وردپرسی که برای این منظور طراحی و عرضه شده‌اند‌، سایت خودمان را چند زبانه کنیم.

SendInBlue

این افزونه یکی از افزونه‌های معروف و مطرح برای ایمیل مارکتینگ است که بسیاری از امکانات مورد نیاز برای ایمیل مارکتینگ را به صورت یکجا در اختیار مدیران وبسایت‌ها قرار می‌دهد.

با افزونه SendInBlue می‌توان:

 • لیستی از دنبال‌کنندگان ایجاد کرد و ایمیل‌ها را به اعضای این لیست ارسال کرد.
 • با استفاده از امکان Darg & drop ایمیل آماده ایجاد کرد.
 • آمارهای مختلفی از ایمیل‌های ارسالی و تعامل کاربران با آن‌ها استخراج کرد.
 • تا 9.000 ایمیل در ماه را به طور رایگان ارسال کرد.

بعضی از این امکانات کاربردی ممکن است برای کاربرانی که تخصص چندانی در این حوزه ندارند کمی گیج‌کننده باشد اما بعد از مدتی کارکردن با آن، به‌راحتی کار با آن را یاد می‌گیرند.

پلاگین ایمیل مارکتینگ-SendInBlue- بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

Newsletter

افزونه Newsletter یکی از بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ وردپرس است که به طور اختصاصی برای این سیستم مدیریت محتوا طراحی و تولید شده است. این افزونه حدود 400.000 نصب فعال از مخزن وردپرس دارد و تمام چیزهایی که یک شخص برای ایمیل مارکتینگ نیاز دارد، در خود جمع کرده است.

امکانات افزونه ایمیل مارکتینگ Newsletter:

 • درج پیام Pop-up در سایت و دریافت ایمیل بازدیدکنندگان
 • طراحی و ساخت نمونه ایمیل‌های آماده با امکان درگ اند دراپ
 • چندبخش کردن مخاطبان هدف با استفاده از لیست مخاطبان چندگانه
 • گزارش‌گیری از ایمیل‌های ارسالی به کمک این افزونه

پلاگین ایمیل مارکتینگ-Newsletter- بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

HubSpot

نوبت می‌رسد به یکی از موفق‌ترین و بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ جهان یعنی افزونه قدرتمند Hubspot. اگر بخواهیم فقط یک افزونه ایمیل مارکتینگ برای وردپرس معرفی کنیم، بی‌شک انتخاب ما این افزونه رایگان ایمیل مارکتینگ است.

با استفاده از افزونه Hubspot:

 • می‌توانید به طور کاملاً رایگان امکانات فوق‌العاده‌ای برای ایمیل مارکتینگ در اختیار داشته باشید.
 • تا 1.000.000 (یک میلیون) مخاطب به لیست خود اضافه کنید.
 • فرم و پاپ‌آپ‌های دلخواه خود را بسازید.
 • با استفاده از امکان درگ و دراپ، ایمیل‌های دلخواه و فرم‌های خود را طراحی کنید و بسازید.
 • با اتصال این افزونه به تمام فرم‌های موجود در سایت خود، ایمیل‌های ثبت‌شده در هرکدام را جمع‌آوری کنید.
 • ایمیل خوشامدگویی خودکار به کاربرانی که تازه ثبت‌نام کرده‌اند ارسال کنید.

پلاگین ایمیل مارکتینگ-HubSpot- بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

Email Subscribers & Newsletters

این ابزار یکی از ابزارهای جانبی برای ایمیل مارکتینگ محسوب می‌شود اما از آنجایی که بسیار سبک و کاربردی است، نامش را در این لیست گنجانده‌ایم.

با استفاده از این افزونه، می‌توانید به لیست خوانندگان خود خبر دهید که پست جدیدی در سایت خود گذاشته‌اید و همچنین رصد کنید که ایمیل ارسالی به دست چند نفر رسیده است و یا چند نفر شما را Unsubscribe کرده‌اند.

پلاگین ایمیل مارکتینگ-Email Subscribers & Newsletters

خدمات ایمیل مارکتینگ نجوا

بد نیست یکی از سرویس‌دهندگان ایمیل مارکتینگ ایرانی را هم در این لیست داشته باشیم. غیر از افزونه‌های ارسال ایمیل در وردپرس برخی سایت‌ها هم هستند که آن‌ها را به‌عنوان سایت‌های ارسال ایمیل تبلیغاتی می‌شناسند.

یکی از این سایت‌های ارسال ایمیل تبلیغاتی، سرویس نجوا است. نجوا بخشی از سری خدمات یکتانت است. با ثبت‌نام در سایت یکتانت می‌توانید از تمام خدمات و سرویس‌های این سامانه با یک اکانت استفاده کنید که یکی از این خدمات، خدمات ایمیل مارکتینگ نجوا است.

با عضویت در سایت نجوا هم می‌توانید در ابتدا از پلن رایگان خدمات نجوا استفاده کنید و تا 3000 ایمیل ارسال کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره خدمات ایمیل مارکتینگ نجوا می‌توانید به وبسایت این سرویس مراجعه کنید.

 

خلاصه و نتیجه‌گیری

در این مقاله از افضلی وردپرس، درباره ایمیل مارکتینگ صحبت کردیم و گفتیم چرا استفاده از ایمیل مارکتینگ لازم است. در بخش دیگری از مقاله هم چند مورد از اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ را توضیح دادیم و البته اشاره کردیم که مباحث مارکتینگ بسیار گسترده‌ و تخصصی است.

در این مقاله بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ را معرفی کردیم و گفتیم که درمجموع، می‌توان افزونه HubSpot را بهترین انتخاب برای ایمیل مارکتینگ وردپرس دانست. از میان سرویس‌دهندگان ایرانی هم می‌توان سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا را انتخاب خوبی دانست. البته افزونه‌های دیگری هم هستند که بسیار مفیدند مثل افزونه مشهور و محبوب میل چیمپ mailchimp که دیگر در این مقاله به همه آن‌ها نپرداختیم. همانطور که می‌دانید ابزارک یا Widget امکانی در وردپرس است که در پیشخوان مدیریت سایت خود، از بخش نمایش می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با استفاده از آموزش تنظیمات ابزارک‌ها در وردپرس، می‌توانید امکانات بیشتری به سایت خود اضافه کنید. البته ابزارک‌های قابل‌استفاده به نوع قالب شما بستگی دارد.

منتظر نظرات، تجربیات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.

اشتراک گذاری:

اولین کامنت را شما بگذارید!


یک دیدگاه اضافه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع آموزش پلاگین نویسی وردپرس

تمام چیزی که برای همه فن حریف شدن در وردپرس نیاز دارید!

یک دوره کامل و جامع برای اینکه از این به بعد به هیچ پروژه ای به خاطر عدم توانایی و دانش ناکافی، نه نگویید!

با این دوره شما به زیر و بم وردپرس مسلط می شوید و دیگر هیچ استرسی از اینکه پروژه ای را نتوانید انجام دهید، ندارید.
راه حل تمام مشکلات شما در وردپرس در این دوره نهفته است.